Proběhni.se

VIRTUÁLNÍ ZÁVOD PROBĚHNI.SE 2021 SE BUDE KONAT OD 15. KVĚTNA DO 14. ČERVNA V RÁMCI VÝZVY MĚSÍCE ZDRAVÉHO SRDCE.

Podpora fyzické aktivity u dětí i dospělých je velmi důležitá, zvláště nyní v době pandemie. Pravidelná pohybová aktivita je také významnou prevencí kardiovaskulárních onemocnění. I z těchto důvodů bude v sobotu 15. května zahájena kampaň Měsíc zdravého srdce pod záštitou Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).

Měsíční kampaň má následující cíle:

  • rozhýbat děti i dospělé napříč Českou republikou,
  • zvýšit povědomí o srdečních onemocněních,
  • startovné věnovat na pomoc nemocným

Akce proběhne za podpory významných kapacit v oblasti kardiologie v čele s profesory Janem Pirkem a Josefem Kautznerem. K iniciativě se přidává také ředitel IKEM Michal Stiborek. Po celý měsíc budou zveřejňovány informace o srdečních onemocněních v ČR i ve světě a jejich prevenci.

Každý účastník se bude moci zúčastnit kdekoliv a kdykoliv, může si zvolit libovolnou trasu, libovolnou aktivitu, která je měřitelná, i libovolný počet účastí. Cena za jednu aktivitu je 50 Kč. Kompletní výtěžek z měsíční charitativní akce poputuje prostřednictvím Nadačního fondu České srdce na pomoc lidem z rozvojových zemí, kteří čekají na operaci srdce. Více informacích o závodě, kampani a registracích najdeš ZDE.

DSC_7351